Geri Ödeme ve İade Politikası

Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde satıcıya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün cayma hakkı kullanılamayacak ürün kategorisinde olmaması şarttır.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün satıcıya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir). Bu belgelerin ve iade edilen ürünün ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli alıcıya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli yurtiçi siparişlerde satıcı tarafından, yurtdışı siparişlerde alıcı tarafından karşılanır. Satıcı, ürün satılırken alıcıdan alınan kargo ücretini iade etmekle yükümlü değildir.

Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

Alıcı’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde, ücret iadeleri hakkında yukarıdaki maddeler uygulanacaktır, ancak tarafımızca bankaya iade edilen ödemelerin alıcı hesabına yansıması konusundaki süreç ve aksaklıklardan şirketimiz sorumlu değildir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, küpeler ( sağlık açısından ), satıcıdan kaynaklanmayan nedenlerle iade edilen ve kişiye özel üretim yapılan hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanılması; ürünün ambalajının bozulmamış, dürüstlük kurallarına aykırı olarak deneme yapılmamış, deneme harici ürünün kullanımının yapılmamış olması şartına bağlıdır.

Avukat Ezgi Yıldız